14 kwietnia 2024

Policjanci odzyskali sprzęt rolniczy o wartości niemal pół miliona

Policjanci odzyskali sprzęt rolniczy o wartości niemal 500 tys. zł. Ciągnik wraz z agregatem siewnym skradziony został w ubiegłym tygodniu z gospodarstwa rolnego na terenie gminy Rokitno.

W miniony czwartek, bialscy policjanci zostali powiadomieni o kradzieży maszyn rolniczych, do której doszło na terenie jednego z gospodarstw w gminie Rokitno, gdzie nieznany sprawca skradł z terenu strzeżonego gospodarstwa rolnego ciągnik wraz z agregatem siewnym. Wartość sprzętu oszacowano na kwotę niemal 500 tys. zł.

Policjanci zwalczający przestępczość przeciwko mieniu bialskiej komendy, wspólnie z funkcjonariuszami komisariatu w Janowie Podlaskim ustalili personalia osób podejrzanych o udział w przestępstwie. Okazali się nimi dwaj mieszkańcy powiatu łosickiego w wieku 27 i 32 lata. Odzyskano całość skradzionego mienia, a mężczyźni zatrzymani zostali do wyjaśnienia.

W weekend mężczyźni doprowadzeni zostali do Prokuratury, gdzie usłyszeli zarzuty. Jeden z nich odpowiadał będzie dodatkowo za posiadanie substancji psychotropowej oraz kierowanie pojazdem pod wpływem narkotyków.

Wobec zatrzymanych bialski sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci dozoru Policji. Grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności.

­

(info i fot. KMP Biała Podlaska)


Zobacz też:

Zakrwawiona kobieta w aucie. Tymczasowy areszt za zabójstwo żony

Zakrwawiona kobieta w aucie. Tymczasowy areszt za zabójstwo żony


LubieHrubie na Instagramie