14 czerwca 2024

Policjanci ostrzegają przed oszustwami na 1 euro!

Policjanci ostrzegają przed najnowszymi oszustwami internetowymi. Kliknięcie w ofertę za 1 euro i podanie numeru karty bankomatowej kończy się wyczyszczeniem konta bankowego.

Reklamy

 

Do dwóch tego typu oszustw doszło w listopadzie w Puławach.

47-letnia kobieta, podczas robienia zakupów internetowych, zauważyła ofertę wypróbowania telefonu komórkowego za wyjątkowo niską cenę – 1 euro. Kliknęła w link do oferty przekonana, że pochodzi ona z popularnego sklepu internetowego, gdzie robiła zakupy. Nastąpiło przeniesienie na stronę, gdzie znajdował się formularz składający się z podstawowych danych osobowych oraz numeru karty bankowej.

Reklamy

Myśląc, że kupuje telefon za 1 euro, 47-latka wypełniła formularz. Następnego dnia zorientowała się, że z jej konta zniknęła nie tylko równowartość 1 euro, ale również kilkaset złotych, które miała na rachunku. Telefonu oczywiście nie otrzymała.

Z podobnym przestępstwem spotkał się również 42-letni mieszkaniec Puław. Został on oszukany podczas zakupu obuwia. Poza pieniędzmi za buty i równowartością 1 euro, z jego konta zniknęło blisko 2 tysiące złotych.

Reklamy

On również, realizując transakcję podał swoje dane oraz numer karty bankowej. W tym przypadku oszuści dokonali w sumie 4 transakcji, w ciągu dwóch dni.

Okazało się, że firmy podane w adresach przelewów nie istnieją, a konta bankowe, na które zostały przelane pieniądze zostały natychmiast opróżnione.

 

info: KMP Puławy