22 lipca 2024

„Ochraniali” kontrabandę

Policjanci z „drogówki” KWP w Lublinie zatrzymali we wtorek dwóch mężczyzn, którzy przewozili 14 tysięcy paczek papierosów bez akcyzy. Nielegalny towar znajdował się samochodzie wyposażonym w sygnały błyskowe i napisami „ochrona”.

Reklamy

 

Policyjny patrol ruchu drogowego z komendy wojewódzkiej pełnił we wtorek 17.10 służbę na drodze nr 842. W miejscowości Stara Wieś (gm. Bychawa) zatrzymali do kontroli Fiata Doblo, który wyposażony był w sygnały błyskowe oraz oznaczenia „Ochrona”. 

W przestrzeni ładunkowej znajdowały się paczki, które przykuły uwagę policjantów. Okazało się, że wewnątrz znajdują się papierosy bez akcyzy. Łącznie 14 tysięcy paczek.

Reklamy

Kierowca fiata oraz jego pasażer zostali zatrzymani i trafili do policyjnego aresztu. To 23 i 33-latek z gminy Wola Uhruska. Gdyby papierosy trafiły na rynek, straty na rzecz Skarbu Państwa wyniosłyby prawie 240 tysięcy złotych.

Obaj mężczyźni muszą liczyć się teraz z odpowiedzialnością karną za przewożenie kontrabandy oraz przepadkiem samochodu, który był do tego celu wykorzystany. Sprawą zajmują się policjanci z komisariatu w Bychawie.

Reklamy

 

źródło i fot. KWP Lublin