9 grudnia 2023

Policjanci udaremnili nielegalny wyścig

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego i Kryminalnego udaremnili nielegalny wyścig samochodów, do którego miało dojść dzisiejszej nocy na ulicach Lublina. Mundurowi skontrolowali kilkanaście pojazdów, nałożyli 5 mandatów karych, sporządzili dwa wnioski do sądu. Na jednego z kierowców nałożyli aż 33 punkty karne.

Reklamy

 

Poprawa stanu bezpieczeństwa na drogach to jedno z najważniejszych zadań Policji. Od ubiegłego roku w komendach wojewódzkich działają zespoły do zwalczania agresywnych zachowań na drogach. W skład takich zespołów wchodzą policjanci Wydziału Ruchu Drogowego, jak i pionu kryminalnego. Obserwują oni sposób zachowania kierowców na drodze oraz analizują najczęściej popełniane wykroczenia. Zbierają informacje o miejscach nielegalnych wyścigów i ich uczestnikach, śledzą informacje prasowe i internetowe, analizują zapisy monitoringu miejskiego.

Właśnie wczoraj w ramach realizacji własnych ustaleń lubelscy policjanci udaremnili nielegalny wyścig. Policjanci objęli nadzorem ulice miasta. Około północy w rejonie ulicy Puławskiej podjęli kontrolę kilkunastu jadących w kolumnie pojazdów. Mundurowi wystawili 5 mandatów karnych, sporządzili dwa wnioski o ukaranie do sądu. W jednym przypadku kierujący samochodem m-ki Seat, mieszkaniec powiatu lubelskiego, uzbierał za popełnione wykroczenia łącznie 33 punkty karne. Dwukrotnie przekroczył dozwoloną prędkości, wyprzedzał inne pojazdy na przejściu dla pieszych, nie stosował się do znaków. Mundurowi zatrzymali także dowód rejestracyjny seata w związku ze złym stanem technicznym.

Reklamy

Podczas kontroli policjanci ujawnili także nietrzeźwego kierującego Kierowca samochodu m-ki Ford miał w organizmie blisko 1,4 promila alkoholu. Inny z kierowców prowadził pojazd pod wpływem środków odurzających i bez uprawnień do kierowania.

 

***

 

Policja przypomina, że wyścigi uliczne są nielegalne. Branie w nich udziału, łamie obowiązujących przepisów ruchu drogowego to świadome stwarzanie zagrożenia dla siebie i innych.

Przypominamy, także że osoby będące świadkami niebezpiecznych zachowań na drodze, które dysponują nagraniami mogą je przesłać na adres stopagresjidrogowej@lu.policja.gov.pl.

 

 

źródło: KWP Lublin