25 maja 2024

Policjanci znaleźli podczas interwencji domowej 2,5 kg konopi indyjskich

2.5 kilograma konopi indyjskich znaleźli policjanci prewencji podczas interwencji domowej. Policjanci zostali wezwani na miejsce ponieważ 27-letni mieszkaniec gm. Zalesie zachowywał się agresywnie.

 

W środę wieczorem Policjanci Zespołu Patrolowo – Interwencyjnego z Komisariatu Policji w Terespolu zostali wezwani na interwencję do jednego z mieszkań na terenie gm. Zalesie.

W jej trakcie, w pokoju zajmowanym przez 27-letniego mężczyzny, policjanci ujawnili znaczne ilości brunatno-zielonego suszu roślinnego. Po zważeniu w siedzibie jednostki okazało się, że suszu jest ponad 2,5 kg. Wstępne badanie narkotestem wskazało, iż zabezpieczony susz to substancja odurzająca w postaci marihuany.

Mężczyzna został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. 27-latek został przekazany do dyspozycji bialskiej Prokuratury z wnioskiem o wszczęcie śledztwa w sprawie posiadania znacznej ilości substancji odurzającej i wystąpienie do Sądu z wnioskiem o zastosowanie tymczasowego aresztowania.

Mężczyzna nie był wcześniej karany za przestępstwa narkotykowe. Okoliczności związane z posiadaniem tak dużej ilości narkotyków wyjaśni śledztwo prowadzone przez Prokuraturę Rejonową w Białej Podlaskiej policjantów z terespolskiego komisariatu.

 

 

źródło: KWP Lublin