14 czerwca 2024

Znalazł w lesie pocisk artyleryjski

Okazuje się, że pozostałości z czasów wojny można znaleźć jeszcze dziś. O takim znalezisku poinformował policjantów mieszkaniec Łukowa. W jednym z okolicznych lasów mężczyzna odnalazł pocisk artyleryjski.

Reklamy

 

To nie pierwszy taki przypadek, kiedy na terenie powiatu łukowskiego odnaleziony został niewybuch pochodzący prawdopodobnie z okresu II wojny światowej. Wielokrotnie mieszkańcy tego regionu odnajdują tego typu niebezpieczne przedmioty podczas zwykłych prac ogródkowych, prac przy posesjach, czy też podczas pobytu w lesie.

Tym razem wybuchowe znalezisko przypadkowo odnalazł jeden z mieszkańców Łukowa. Mężczyzna przebywając w jednym z okolicznych lasów zauważył przedmiot przypominający pocisk artyleryjski i natychmiast powiadomił policję. Mundurowi do czasu przybycia patrolu saperskiego zabezpieczyli znalezisko.  Wkrótce na miejsce przybędą saperzy, którzy zabiorą pocisk do neutralizacji na poligonie.

Reklamy

Policjanci apelują o ostrożność i przypominają jak należy zachować się w przypadku odnalezienia przedmiotu przypominającego niewybuch: Pamiętajmy, że takiego znaleziska nie wolno pod żadnym pozorem przenosić, dotykać ani rozbrajać. Miejsce, gdzie się ono znajduje, dobrze jest zabezpieczyć przed dostępem osób postronnych, a w szczególności dzieci. Jeśli znajdujemy się na otwartej przestrzeni lub w lesie należy to miejsce tak oznaczyć by nikt tam nie wszedł i można je było bez trudu odnaleźć. O znalezisku należy jak najszybciej zawiadomić najbliższą jednostkę Policji. Policjanci zabezpieczą teren i powiadomią saperów. Pamiętajmy, ze bardzo duże pociski mogą mieć pole rażenia nawet do kilkuset metrów.

 

 

źródło i fot. KWP Lublin

Reklamy