19 czerwca 2024

Pomóżmy zbudować dom

Hrubieszów Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej oraz Stowarzyszenie „Nieobojętni” w Hrubieszowie zwracają się z gorącą prośbą o pomoc dla pięcioosobowej rodziny z Annopola (gmina Hrubieszów), która w wyniku pożaru w dniu 18 maja 2009 r. straciła dom wraz z wyposażeniem.

Reklamy

Prosimy o pomoc w odbudowie domu. Potrzebne są: pustaki, cement, druty, krokwie, blacha, styropian, deski i inne materiały budowlane oraz środki finansowe, które można wpłacać na konto rodziny:

Bank PEKAO S.A. I O. w Hrubieszowie
Nr rachunku:
65 1240 2829 1111 0010 2445 8378

Reklamy

Zbiórka pieniędzy prowadzona będzie także do puszek w dniach od 28-05-2009 do 30-06-2009 na terenie gminy Hrubieszów oraz w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Hrubieszowie ul. B. Prusa 8.

Szczegółowe informacje można uzyskać pod numerem telefonu rodziny 0692670474 oraz w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Hrubieszowie 0846965857.

Reklamy

Za okazane serce serdecznie dziękujemy!!!

GOPS Hrubieszów

***

Pomóż im odbudować dom
źródło: Dziennik Wschodni
autor: Leszek Wójtowicz

Z ich drewnianego domu zostały zgliszcza. Rodzina Maturzyńskich z Annopola pod Hrubieszowem ma teraz tylko jedno marzenie. By się spełniło, potrzebna jest jednak pomoc.

– Mąż obudził nas nad ranem. Uciekaliśmy przez okno tak, jak staliśmy. Wszystko spłonęło… – wspomina Monika Maturzyńska, która wraz z mężem i trójką dzieci w wieku 7-11 lat po pożarze zamieszkała kątem po sąsiedzku w opuszczonym domu.

Córka Natalia pilnie szykowała się do Pierwszej Komunii Świętej. Po pożarze szukała w zgliszczach białych pantofelków… Ogień pochłonął też m.in. komputer, który przed uroczystościami kościelnymi otrzymała w prezencie od chrzestnego. Dziewczynka i jej bracia wrócili do szkoły bez książek i zeszytów, ubrania zabezpieczyła im pomoc społeczna.

Do pożaru drewnianego domu doszło w połowie maja. – Przyczyną było zwarcie instalacji elektrycznej – informuje Piotr Sendecki, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej PSP w Hrubieszowie.

Straty oszacowano na 90 tys. złotych. Budynek nie był ubezpieczony. Z pomocą pogorzelcom ruszyły m.in. władze gminy, Stowarzyszenie „Nieobojętni” w Hrubieszowie oraz mieszkańcy Annopola i sąsiednich wiosek.

– Na początku, poprzez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej, zapewniliśmy pomoc doraźną, żeby poszkodowani mieli w co się ubrać i co do garnka włożyć – mówi Jan Mołodecki, wójt gminy Hrubieszów. – W sołectwach prowadzona jest zbiórka pieniędzy, np. w Stefankowicach zebrano 1,6 tys. złotych, a w Ubrodowicach 2 tys. złotych. Pomoc zadeklarował Urząd Marszałkowski.

Datki cały czas będą zbierane. – Planujemy przeprowadzić akcję w Boże Ciało podczas festynu z okazji 600-lecia naszej wioski – mówi rzecznik hrubieszowskich strażaków, który jest też sołtysem Brodzicy.

Marzeniem dotkniętej nieszczęściem rodziny jest wybudowanie przed zimą choćby małego domku. Ale to będzie kosztować. – Sami na pewno nie dadzą rady – mówi Danuta Gerynowicz, kierownik GOPS w Hrubieszowie. – Pomóżmy im w biedzie. Potrzebne są m.in. pustaki, cement, krokwie, blacha, styropian, deski i inne materiały budowlane.

Hrubieszow LubieHrubie 2009