Poseł dzieciom

Poseł na Sejm RP Mariusz Grad przekazał na licytację wyjątkową monetę – złotego Gryfina. Pieniądze uzyskane z licytacji roztoczańskiego promocyjnego dukata poseł postanowił przeznaczyć na potrzeby, skrzywdzonych przez los dzieci z Wielofunkcyjnej Placówki Opiekuńczo – Wychowawczej w Łabuniach.

Reklamy

Poseł Mariusz Grad otrzymał złotego Gryfina z certyfikatem nr 1 od Lokalnej Organizacji Turystycznej „Roztocze” z Tomaszowa Lubelskiego za zaangażowanie w utworzenie i wspieranie działalności LOT „Roztocze”. Poseł jest pierwszą osobą, która otrzymała taką monetę. Wręczenie „Gryfina” odbyło się 3 maja br. podczas lokalnego festynu, w trakcie którego po raz pierwszy zaprezentowano publicznie roztoczańskie dukaty.

Złotych dukatów o nominale 500 gryfinów wyemitowano tylko 100, a do każdego z nich dołączony jest numerowany certyfikat. Takie Gryfiny są sprzedawane przez LOT
„Roztocze” po 2100 zł.

Kilka dni po otrzymaniu Gryfina poseł Mariusz Grad skierował do prezesa LOT „Roztocze” list, w którym podziękował za tak miły gest, jednocześnie stwierdzając, że „nie ma prawa zatrzymywać Gryfina i wartości jakie ze sobą niesie tylko dla siebie”. Równocześnie poprosił o wystawienie przez LOT dukata na aukcji internetowej i przekazanie uzyskanych z licytacji pieniędzy na rzecz dzieci z Wielofunkcyjnej Placówki Opiekuńczo – Wychowawczej w Łabuniach.

Aukcja rozpocznie się w najbliższy poniedziałek 23 czerwca i potrwa dwa tygodnie.

Poselskiego unikatowego dukata można licytować w serwisie allegro – aukcja o numerze 19093900. Cena wywoławcza 2100 złotych. Nie czekaj, licytuj i pomóż dzieciom!