15 lipca 2024

Powiat Krasnystaw: Grożny wypadek. Zderzenie z naczepą tira

Do groźnie wyglądającego zdarzenia drogowego doszło wczoraj w Chorupniku. Na łuku drogi kierujący tirem doprowadził do zderzenia z osobową mazdą. Kierujący tym pojazdem oraz pasażerka z obrażeniami ciała trafili do szpitala.

Reklamy

Wczoraj przed godziną 15.00 w miejscowości Chorupnik doszło do wypadku drogowego. Kierujący tirem 43-letni mieszkaniec gminy Zamość na łuku jezdni nie zachował należytej ostrożności, w wyniku czego naczepa pojazdu zjechała na przeciwległy pas ruchu, na którym doszło do zderzenia z jadącą z naprzeciwka mazdą. Kierujący samochodem osobowym 28-latek z gminy Gorzków oraz 25-letnia pasażerka trafili do szpitala.
 
Policjanci zabezpieczyli ślady na miejscu zdarzenia, sprawdzili również stan trzeźwości kierujących. Obaj mężczyźni byli trzeźwi. Policjanci wyjaśniają wszystkie okoliczności tego zdarzenia oraz po raz kolejny apelują o rozsądek i ostrożną jazdę.
 
Pamiętajmy, że bezpieczeństwo jazdy to przede wszystkim odpowiedni styl jazdy dostosowany do aktualnie panujących warunków na drodze. To także umiejętność przewidywania tego, co może wydarzyć się na drodze.
 
 
 
źródło: KPP Krasnystaw (MS)