18 lipca 2024

Przedświąteczne spotkanie służb mundurowych

Spotkanie służb mundurowych Lubelszczyzny z okazji Świąt Wielkanocnych odbyło się dziś w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Lublinie. Udział w tej uroczystości wzięli przedstawiciele duchowieństwa, władz lokalnych, samorządowych oraz siedemnastu służb mundurowych.

Reklamy

 

Tradycyjnie przed zbliżającymi się świętami w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Lublinie odbywa się spotkanie służb mundurowych województwa lubelskiego. Dzisiejsza uroczystość zorganizowana z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych odbyła się o godz. 12:00  w Sali Konferencyjnej. Wzięła w niej udział kadra kierownicza lubelskiego garnizonu policji, a także wielu zaproszonych gości: parlamentarzyści, przedstawiciele władz lokalnych i samorządowych, służb mundurowych, duchowieństwa, sądów oraz prokuratury.

Komendant Wojewódzki Policji w Lublinie insp. Robert Szewc przywitał uczestników spotkania oraz przedstawicieli siedemnastu służb mundurowych. Insp. Robert Szewc złożył najserdeczniejsze życzenia zdrowia i wszelkiej pomyślności. Do życzeń przyłączył się płk Piotr Chudzik – Szef Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego w Lublinie.

Reklamy

Następnie głos zabrał Wojewoda Lubelski Pan Przemysław Czarnek. Korzystając z okazji, podziękował wszystkim funkcjonariuszom za pracę oraz życzył radosnego Alleluja.

Podczas dzisiejszego spotkania do życzeń wielkanocnych przyłączyła się także Pan Krzysztof Grabczuk Wicemarszałek Województwa Lubelskiego, który złożył zgromadzonym życzenia radosnych Świąt Wielkanocnych.

Reklamy

Świąteczne życzenia przekazał również Zastępca Prezydenta Miasta Lublin Pan Artur Szymczyk. Następnie życzenia złożyli także Jego Ekscelencja Ks. Bp Mieczysław Cisło oraz ks. Abp Abel – Prawosławny Arcybiskup Lubelski i Chełmski.

W tej miłej atmosferze zgromadzeni goście złożyli sobie wzajemnie życzenia. Ponadto wyrazili słowa wdzięczności i uznania za krzewioną już od kilku lat tradycję wspólnych przedświątecznych spotkań służb mundurowych organizowanych w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Lublinie.

 

Więciej zdjęć z przedświątecznego spotkania służb mundurowych >>

 

źródło i fot. KWP Lublin