Przemytnicze rendez-vous

Funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej, w wyniku prowadzonych działań, zatrzymali „na granicy zielonej” kobietę oraz mężczyznę, którzy przemycali papierosy z Ukrainy do Polski.

Reklamy

 

Podczas legitymowania, para tłumaczyła swój nocny pobyt w rejonie granicy państwa spotkaniem towarzyskim. Prawda okazała się jednak inna, bowiem na miejscu, przy obywatelach Polski, zabezpieczono kontrabandę o wartości prawie 14 tys. zł.

31 lipca br., tuż po północy, funkcjonariusze z Placówki SG w Dorohusku, podczas prowadzonych działań w rejonie granicy państwa w pow. chełmskim, zauważyli osoby, które znajdowały się w pobliżu rzeki granicznej Bug.

W wyniku podjętej kontroli, ustalono, iż  są to ob. Polski. Na pytanie funkcjonariuszy, o cel pobytu w rejonie granicy państwa o tak późnej porze,  para tłumaczyła się spotkaniem towarzyskim… Funkcjonariusze mimo tych zapewnień, postanowili jednak sprawdzić okoliczny teren, jak się okazało w pobliskich zaroślach ujawniono znaczne ilości papierosów. Papierosy znajdowały się w dużych kartonowych pudłach zabezpieczonych przed zamoczeniem czarną folią. Kontrabanda została wcześniej przemycona, przez rzekę graniczną Bug z Ukrainy na terytorium Polski. Para została zatrzymana a ujawnione przy nich przemycone papierosy o wartości prawie 14 tys. zł zabezpieczone.

W przedmiotowej sprawie zostało wszczęte postępowanie przygotowawcze. Zatrzymani ob. Polski  odpowiedzą teraz za przestępstwo skarbowe. Tylko w tym roku funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej, nie dopuścili do wprowadzenia na rynek papierosów pochodzących z przemytu o wartości ponad 9 mln zł.

 

źródło i fot.: NOSG Chełm