26 września 2023

Przewoził 600 porcji amfetaminy. Został tymczasowo aresztowany

Za posiadanie znacznej ilości narkotyków i kierowanie pojazdem pod działaniem środków odurzających odpowie 23- letni mieszkaniec Chełma. Policjanci podczas kontroli drogowej znaleźli i zabezpieczyli w jego samochodzie ponad 600 porcji amfetaminy. Wczoraj sąd zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy.

Reklamy

 

W poniedziałek rano chełmscy policjanci zatrzymali na ulicach miasta do kontroli drogowej samochód marki VW Passat. Kierującym okazał się 23- letni mieszkaniec Chełma. Podczas kontroli zachowywał się nerwowo, co zwróciło uwagę funkcjonariuszy.

Mundurowi przeszukali pojazd, którym się poruszał. W drzwiach i za fotelem pasażera znaleźli amfetaminę w ilości ponad 600 porcji. Jak się okazało to nie jedyne jego przewinienie.

Reklamy

Badanie narkotesterem wykazało, że jest on pod działaniem środków odurzających. Policjanci zatrzymali mężczyznę, zabezpieczyli też narkotyki. Wczoraj został on doprowadzony do sądu, gdzie zastosowano wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami za posiadanie znacznych ilości narkotyków grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Reklamy

 

 

źródło: KMP Chełm