Wypadek autobusu w Lublinie. 21 osób przewiezionych do kilku szpitali

Wyjaśniane są okoliczności wypadku, do którego doszło wczoraj po godz. 16.00 na skrzyżowaniu ul. Narutowicza z Głęboką. Kierująca autobusem miejskiej komunikacji wjeżdżając na skrzyżowanie przodem pojazdu uderzyła w słup trakcji elektrycznej. W wyniku tego zdarzenia pasażerowie zostali przewiezieni do szpitala.

Reklamy

 

Ze wstępnych ustaleń policjantów z wydziału ruchu drogowego KMP w Lublinie wynika, że kierująca autobusem miejskiej komunikacji wjeżdżając na skrzyżowanie nagle prawym przodem pojazdu uderzyła w słup trakcji elektrycznej.

W wyniku tego wypadku, 21 osób zostało przewiezionych do kilku lubelskich szpitali. Jak ustalili funkcjonariusze, większość z pasażerów przewiezionych do szpitali, doznało ogólnych potłuczeń i urazów, które nie zagrażają ich życiu. Ze względu na ich  udział w zdarzeniu drogowym, konieczne było pozostawienie tych osób na badaniach.

Kierująca autobusem kobieta nie odniosła obrażeń. Policjanci sprawdzili jej stan trzeźwości. 47-latka była trzeźwa. Została pobrana również od niej krew do badań.

Przez kilka godzin na miejscu wypadku policjanci wykonywali oględziny pod nadzorem prokuratora.

 

(źródło i fot. KWP Lublin)