19 czerwca 2024

Przyjaciele zbierają środki na rehabilitację Damiana i Olgi po wypadku

W drodze do szkoły zdarzył się wypadek. Matka i dwójka dzieci uderzyli w drzewo z taką siłą, że musiała wyciągać ich Straż Pożarna. Oboje grali w lokalnych drużynach piłki nożnej. Teraz są sparaliżowani od klatki piersiowej w dół.

Reklamy

20.10.2021 r. na drodze powiatowej na Lubelszczyźnie, matka wioząc dzieci do szkoły straciła panowanie nad samochodem. Najpierw zjechała na przeciwległy pas ruchu, następnie wjechała do przydrożnego rowu. Wtedy uderzyli w drzewo. Siła uderzenia zmasakrowała auto. Stan pasażerów wymagał natychmiastowej pomocy Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Dziewczyna została przetransportowana do Szpitala Klinicznego Nr 4 w Lublinie. Podczas wielogodzinnej operacji chirurgom udało się poskładać jej kręgosłup, przeszła również operację ręki. Po dwóch tygodniach przy pomocy rehabilitantów udało jej się usiąść. 5 listopada zaczyna rehabilitację w ośrodku w Konstancinie.

Reklamy

Olga kocha sport, gra w piłkę nożną od 8 roku życia. Przed wypadkiem grała na pozycji obrońcy w klubie GKS Górnik Łęczna.

Damian, młodszy brat, po wypadku został przetransportowany helikopterem do Dziecięcego Szpitala Klinicznego w Warszawie. W czasie wielogodzinnej operacji chirurdzy zestawili jego kręgosłup wstawiając druty, teraz czeka go kolejna operacja. Przed wypadkiem grał w lokalnej drużynie piłki nożnej. Lekarze nie dają mu szans na ponowne wyjście na boisko o własnych siłach.

Reklamy

Olgę i Damiana czeka długa i bardzo kosztowna rehabilitacja. Oboje potrzebują wsparcia aby wrócić do sprawności. Nie ma czasu do stracenia. Im szybciej zacznie się proces rehabilitacji, tym większe szanse na powrót do zdrowia. W tym celu została założona zbiórka w serwisie Pomagam.pl.

Link do zbiórki: https://pomagam.pl/DAMIAN_OLGA

­

Pomagam.pl pozwala w ciągu kilku chwil samodzielnie stworzyć internetową zbiórkę pieniężną na dowolny cel oraz udostępnia narzędzia do jej promowania.

­

(info i fot. Pomagam.pl / EM)


Zobacz też:

Kampania „buraczana” (ZDJĘCIA)

Kampania „buraczana” (ZDJĘCIA)