12 kwietnia 2024

Region: 32-latek odpowie za nielegalne posiadanie broni

Wczoraj zarzuty usłyszał 32-letni mieszkaniec gm. Ulan, podejrzany o nielegalne posiadanie broni palnej i amunicji. Funkcjonariusze zabezpieczyli 23 szt. amunicji myśliwskiej oraz broń myśliwską typu dubeltówka, które mężczyzna przechowywał na terenie posesji.

W minioną środę radzyńscy kryminalni wspólnie z funkcjonariuszami Państwowej Straży Łowieckiej weszli na teren jednej z posesji na terenie gm. Ulan. Z posiadanych informacji wynikało, że zamieszkujący ja 32- latek nielegalnie posiada broń palną i amunicję. Na miejscu policjanci potwierdzili informację. W przewodzie kominowym domu ujawnili 23 sztuki amunicji myśliwskiej kal. 16. Mężczyzna został zatrzymany do wyjaśnienia. Następnego dnia policjanci odnaleźli również ukrytą broń myśliwską typu dubeltówka, która wyniesiona została z terenu posesji.
 
Wczoraj mężczyzna usłyszał zarzuty i przyznał się do winy. Teraz o jego dalszym losie zadecyduje sąd. Za nielegalne posiadanie broni palnej i amunicji grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.
 
 
 
źródło i fot. KWP Lublin (BS)