22 czerwca 2024

Region: Chcieli kupić skodę, skończyło się kradzieżą

W Sylwestra i Nowy Rok puławscy policjanci zatrzymali dwóch mieszkańców gm. Poniatowa. 34 i 38 latek skradli samochód, który zamierzali kupić. Jeden z nich wsiadł na jazdę próbną i już z niej nie wrócił. Okazało się, że 38 latek poszukiwany był 5 listami gończymi. Przed policjantami ukrył się w piwnicach domu swoich rodziców.

Reklamy

19 grudnia minionego roku do jednego z mieszkańców Puław przyszło dwóch mężczyzn, którzy zaproponowali mu odkupienie samochodu. Właściciel przed zapłatą jednemu z nich wręczył kluczki do skody w celu odbycia „jazdy próbnej”. Mężczyzna odjechał w kierunku Kazimierza Dolnego. Z jazdy próbnej już nie wrócił.
 
Właściciel ten fakt zgłosił na Policję dopiero po świętach. Auto wycenił na 2,5 tys. złotych. Już następnego dnia puławscy policjanci zatrzymali jednego ze sprawców. Drugiego 38-latka zatrzymali w Nowy Rok. Mężczyzna, przed policjantami schował się w piwnicy domu swoich rodziców. W chwili zatrzymania był nietrzeźwy. Miał w organizmie 2 promile alkoholu.
 
34 i 38 latek, mieszkańcy gm. Poniatowa trafili do policyjnego aresztu. W trakcie zatrzymania 38 latka okazało się, że jest on poszukiwany 5 listami gończymi za przestępstwa których wcześniej się dopuścił. Poszukiwany był m. in. za wyłudzenia kredytu, kradzieże z włamaniem, przywłaszczenia. Obydwaj usłyszeli zarzuty. Wyjaśnili, że samochód sprzedali na złomowisku za 500 złotych.
 
Zgodnie z kodeksem karnym za kradzież grozi do 5 lat pozbawienia wolności.
 
 
 
źródło i fot. KMP Puławy (MK)