Region: Kierował pod wpływem narkotyków. Pasażerowie mieli amfetaminę

Za kierowanie samochodem pod wpływem narkotyków odpowie 24-letni mieszkaniec Puław. Mężczyzna wpadł podczas kontroli drogowej. Podróżowało z nim również dwóch innych mężczyzn. Jak się okazało posiadali przy sobie środki odurzające w postaci amfetaminy. Wszyscy trzej zostali zatrzymani przez patrolowców z komisariatu w Bełżycach.

Reklamy

We wtorek przed północą policjanci z komisariatu w Bełżycach przy ulicy Bychawskiej w Bełżycach zatrzymali do kontroli drogowej hondę acord. Samochodem podróżowało trzech mężczyzn.  W czasie kontroli podejrzenia patrolu wzbudziło nietypowe zachowanie podróżujących. Mężczyźni byli podenerwowani i pobudzeni. Badanie stanu trzeźwości nie wykazało nieprawidłowości. Szybko okazało się, że to nie alkohol był przyczyną ich zachowania. Po sprawdzeniu testerem narkotykowym, okazało się, że kierujący jest pod wpływem środków odurzających. Podczas kontroli osobistej podróżujących z nim pasażerów wyszło na jaw, że posiadają oni przy sobie tabletki amfetaminy.  
 
Policjanci sprawdzili również wnętrze samochodu, gdzie odnaleźli strzykawki, wiatrówkę, dwa radioodtwarzacze oraz laptopa niewiadomego pochodzenia. Jak ustalili mundurowi laptop został skradziony z warsztatu samochodowego na terenie Puław. Wszyscy mężczyźni zostali zatrzymani i trafili do aresztu.
 
Zatrzymani to trzej mieszkańcy Puław w wieku od 24 do 20 lat. Kierujący samochodem 24-latek usłyszał zarzuty kierowania pojazdem pod wpływem środków odurzających, natomiast jego dwaj kompani odpowiedzą za posiadanie środków odurzających. Mężczyźni muszą liczyć się również z odpowiedzialnością karną za kradzież laptopa.
 
 
 
źródło: KWP Lublin (KG)