Region: Konferencja „Infrastruktura energetyczna a rozwój gospodarki”

Prof. Lena Kolarska-Bobińska, Posłanka do Parlamentu Europejskiego zaprasza wszystkich zainteresowanych mieszkańców regionu do udziału w konferencji pt. „Infrastruktura energetyczna a rozwój gospodarki”. Konferencja odbędzie się 19 września 2013 roku w Lublinie, w Lubelskim Parku Naukowo-Technologicznym przy ul. Dobrzańskiego 1-3, w godz. 11.00 – 14.00.

Reklamy

– Jednym z najważniejszych założeń konferencji jest omówienie przyszłej polityki energetycznej Unii Europejskiej i Polski w kontekście inwestycji w infrastrukturę i sieci przesyłowe. Szczególnie interesować nas będzie wpływ inwestycji na bezpieczeństwo energetyczne i rozwój regionalny
pisze w liście zapraszającym do uczestników prof. Lena Kolarska-Bobińska.

Podczas konferencji poruszone zostaną zagadnienia dotyczące roli inwestycji infrastrukturalnych, w szczególności inwestycji w infrastrukturę energetyczną w rozwoju gospodarki i Lubelszczyzny z perspektywy samorządów oraz świata nauki i biznesu. Do udziału w dyskusji zostali zaproszeni m.in. dr hab. Jan Chadam, prezes Gaz–System S. A., mec. dr Grzegorz Wąsiewski, ekspert ds. energetyki, kancelaria prawna White&Case, Marek Wagner, Prezes Regionalnej Izby Gospodarczej w Lublinie. Konferencję poprowadzi Europoseł prof. Lena Kolarska-Bobińska.

– Wiem, jak ważna jest debata na temat energetyki, szczególnie na Lubelszczyźnie. Podczas poprzednich konferencji podkreślali to zarówno samorządowcy, jak też naukowcy, a przede wszystkim inwestorzy. Wiele wniosków z poprzednich konferencji stało się punktem wyjścia do podejmowanych przeze mnie oraz samorządy interwencji. Mam nadzieję, że organizowana konferencja będzie również okazją do konstruktywnej dyskusji na ten temat– podkreśla prof. Lena Kolarska-Bobińska.

W celu zgłoszenie się na konferencję należy dokonać rejestracji pod adresem: www.lenalubelska.pl/konferencje lub nr tel./fax: +48 81 448 00 92.

Program konferencji oraz wszystkie szczegóły znajdą Państwo na stronie internetowej prof. Leny Kolarskiej-Bobińskiej: www.lenalubelska.pl