Region: Kradł bo potrzebował adrenaliny

Za włamanie oraz kradzież odpowie 16-letni mieszkaniec Lublina. Młody przestępca wpadł w ręce policjantów po tym jak na miejscu włamania zgubił szkolną legitymację. Podczas przeszukania jego mieszkania funkcjonariusze ujawnili skradzione przedmioty. Wtedy też okazało się, że 16-latek ma na koncie również kradzież na tzw. „wyrwę” damskiej torebki. Podczas rozmowy z policjantami powiedział, że kradł bo potrzebował adrenaliny.

Reklamy

16-latek został zatrzymany dziś przez  policjantów zajmujących się zwalczaniem przestępczości nieletnich KMP w Lublinie oraz funkcjonariuszy z II komisariatu. Wcześniej na miejscu włamania do kiosku przy ul. Lubartowskiej, policjanci znaleźli zagubioną przez sprawcę legitymację szkolną. Z kiosku zniknęły głównie artykuły spożywcze. Podczas przeszukania mieszkania 16-latka policjanci ujawnili część skradzionych z kiosku rzeczy oraz damską torebkę. Jak ustalili pochodziła ona z kradzieży, do której doszło 2 listopada przy ul. Lubartowskiej. Do idącej chodnikiem kobiety podbiegł młody mężczyzna i wyrwał torebkę. Jego łupem padły pieniądze oraz telefon komórkowy.
 
16-latek podczas rozmowy z policjantami przyznał się do włamania oraz do kradzieży torebki. Powiedział, że nie potrzebował pieniędzy, zrobił to dla podwyższenia adrenaliny. Teraz za swoje czyny odpowie przed sądem dla nieletnich.
 
 
źródło i fot: KWP Lublin (AF)