Region: Policja zabezpieczyła ponad 1,5 kilograma marihuany 700 g. amfetaminy, broń palną i amunicję

Ponad 1,5 kilograma marihuany i krzaków konopi indyjskich, 50 ampułek morfiny, broń palną z lunetą i tłumikiem oraz ponad 60 sztuk amunicji zabezpieczyli w środę lubelscy policjanci.

Reklamy

Kryminalni z KWP w Lublinie wspólnie z policjantami zajmującymi się zwalczaniem przestępczości narkotykowej z KMP w Lublinie ujawnili i zabezpieczyli ponad 1,5 kilograma marihuany. Nielegalna plantacja znajdowała się na terenie prywatnej posesji w dzielnicy Ponikwoda. 

Policjanci weszli na ten teren w minioną środę. Po ujawnieniu środków odurzających postanowili poczekać na właściciela. Wieczorem na miejscu pojawił się 29-letni mieszkaniec Lublina. Okazało się, że zajmuje się posesją, która należy do jego rodziny. Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu.

Wczoraj policjanci przedstawili mu zarzuty. 29-latek twierdził, że konopie indyjskie posiada na własny użytek, natomiast broń samoróbkę z amunicją odziedziczył po ojcu. 29-latek odpowie za posiadanie znacznej ilości środków odurzających oraz nielegalne posiadanie broni i amunicji. Za te przestępstwa grozi kara do 15 lat pozbawienia wolności. 
 
 
680 g amfetaminy i 26 g marihuany znaleźli policjanci przeszukując mieszkanie 26-letniej kobiety

We wtorek policjanci z Wydziału Kryminalnego bialskiej komendy realizując swoje ustalenia przeszukali znajdujące się przy ul. Brzeskiej w Białej Podlaskiej mieszkanie należące do 26-letniej kobiety. W trakcie czynności funkcjonariusze znaleźli ukryte w kilku miejscach, m.in. w bębnie pralki i w piecyku, narkotyki w łącznej ilości 680 g amfetaminy oraz 26 g marihuany. Rynkowa wartość zabezpieczonych substancji to około 24 000 zł.
 
Zatrzymana w policyjnym areszcie 26-latka oświadczyła, że narkotyki przechowywała dla 32-letniego mieszkańca Miedzyrzeca Podlaskiego. Mężczyzna ten sam zgłosił się wczoraj do KMP Biała Podlaska. Obie osoby usłyszały w bialskiej Prokuraturze zarzuty udziału w obrocie znacznymi ilościami substancji psychotropowych. Przestępstwo takie zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 12.
 
Wczoraj Sąd Rejonowy zastosował wobec podejrzanych środki zapobiegawcze w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy wobec mężczyzny i 2 miesięcy wobec kobiety.
 
 
Źródło i fot: KWP Lublin (AF, JJ)