11 grudnia 2023

Region: Sprawcy napadu w rękach policji

Wchodząc do sklepu z zamaskowanymi twarzami dwaj mężczyźni w grudniu 2012 roku napadli na ekspedientkę jednego ze świdnickich sklepów. Grożąc kobiecie zabójstwem zabrali pieniądze, papierosy, telefon komórkowy oraz tablet. Świdniccy kryminalni ustalili kim byli napastnicy. Za dokonanie rozboju przed sądem będą odpowiadać 26 i 29 letni mieszkańcy Świdnika, którzy w przeszłości wchodzili w konflikt z prawem.

Reklamy

W grudniu 2012 roku oficer dyżurny świdnickiej komendy policji otrzymał telefoniczne zawiadomienie o napaści na jeden ze świdnickich ogólnospożywczych sklepów. Jak wynikało z zawiadomienia dwaj mężczyźni z kominiarkami na twarzy weszli do sklepu , następnie grożąc ekspedientce utratą życia doprowadzili ją do bezbronności. Ich łupem padły pieniądze, papierosy, telefon komórkowy oraz tablet. Łączna wartość start to kwota 2500 złotych.
 
Świdniccy kryminalni prowadząc szereg czynności w tej sprawie ustalili, że w przestępstwie brało udział trzech mężczyzn. Jak udowodnili śledczy to 26 i 29 latek, obaj mieszkańcy Lublina, 26 grudnia zeszłego roku, tuż po godz. 20.00 napadli na sklep. Teraz będą odpowiadać przed sądem. Przestępstwo rozboju zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 12. Natomiast trzeci z mężczyzn, 39-letni również lublinianin, będzie odpowiadać przed sądem za pomoc rozbójnikom.
 
Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności. Jak wskazują ich kartoteki, trzej mężczyźni w przeszłości wchodzili w przestępczy konflikt z prawem.
 
 
 
Źródło: KPP Świdnik (M.Sz.)