23 kwietnia 2024

Region: Szybka pożyczka na fikcyjne konto bankowe. Uwaga na oszustów!

O tym, jak w prosty sposób, można paść ofiarą bezwzględnych oszustów przekonała się 21-letnia mieszkanka gm. Radzyń Podlaski. Kobieta chcąc uzyskać dodatkową pracę przesłała „potencjonalnemu pracodawcy” swoje dane osobowe oraz wpłaciła drobną kwotę pieniędzy na podane przez niego konto. Ten niestety wykorzystał to do założenia fikcyjnego konta bankowego, gdzie została przelana „szybka pożyczka”. Kiedy kobieta zorientowała się, że została oszukana o wszystkim powiadomiła policję. Teraz funkcjonariusze ustalają wszystkie okoliczności zdarzenia apelując o ostrożność i rozwagę.

Na początku listopada br., 21-letnia mieszkanka gm. Radzyń Podlaski, na jednym z portali internetowych znalazła ogłoszenie, które ją zainteresowało. Dotyczyło ona dodatkowej pracy biurowej na komputerze. Kobieta odpowiedziała na ogłoszenie i wysłała CV. W odpowiedzi otrzymała maila, gdzie przekazane były dalsze informacje dotyczące warunków nawiązania współpracy. Jednym z nich było wypełnienie kwestionariusza osobowego. Kiedy to zrobiła dowiedziała się, że została przyjęta, a warunkiem formalnym koniecznym do zawarcia umowy jest wpłacenie drobnej kwoty pieniędzy na podany numer konta bankowego.
 
W połowie miesiąca okazało się, że konto, na które zgłaszająca wpłaciła gotówkę zostało założone on-line, na jej nazwisko. Tam też została przelana kwota zaciągniętej „szybkiej pożyczki”, która tego samego dnia została wypłacona. Kiedy kobieta zorientowała się, że padła ofiara oszustów, o wszystkim powiadomiła policję. Teraz funkcjonariusze ustalają wszystkie okoliczności zdarzenia apelując o ostrożność i rozwagę.
 
 
 
źródło: KWP Lublin (B.S.)