Siłą wepchnęli do samochodu i zażądali okupu

Najbliższe 3 miesiące spędzą w areszcie trzej mieszkańcy powiatu ryckiego. Przed kilkoma dniami mężczyźni siłą wciągnęli do samochodu 29-latkę. Za jej uwolnienie sprawcy zażądali od rodziny 5 tysięcy złotych Kiedy nie doczekali się żądanej gotówki, wywieźli kobietę do innej miejscowości i tam uwolnili zabierając jej posiadaną gotówkę.

Reklamy

 

Do zdarzenia doszło w niedzielę w godzinach popołudniowych w miejscowości Annówka. 29-letnia kobieta siłą została wciągnięta do osobowego auta.  Sprawcy odjechali w  kierunku Lubartowa.

Jeszcze tego samego dnia mężczyźni skontaktowali się z rodziną kobiety i za jej uwolnienie zażądali 5 tysięcy złotych. Nie doczekawszy się pieniędzy, wywieźli kobietę w okolicę miejscowości Niemce i tam uwolnili zabierając jej 900 złotych.

O całe sprawie zostali powiadomieni policjanci. Kryminalni z Lubartowa, którzy zajęli się sprawą, już w poniedziałek rano zatrzymali trzech mężczyzn, podejrzewanych o popełnienie tego przestępstwa. Są to trzej mieszkańcy powiatu ryckiego w wieku od 30 do 37-lat.

Dwaj z nich, 30 i 37-latek usłyszeli zarzuty pozbawienia wolności i zmuszenia do innej czynności seksualnej wobec kobiety. Trzeci z zatrzymanych – 37-latek, usłyszał dodatkowo zarzut wymuszenia rozbójniczego.

W środę decyzją Sądu Rejonowego w Lubartowie całą trójka  została aresztowana na okres trzech miesięcy. Za popełnione przestępstwa grozi do 12-lat pozbawienia wolności.

 

 

źródło i fot. KPP Lubartów