17 lipca 2024

Ślubowanie młodych policjantów

„Ja obywatel Rzeczypospolitej Polskiej świadom podejmowanych obowiązków policjanta…” – to początek roty ślubowania, którą składa każdy wstępujący do służby policjant. Dzisiaj podczas uroczystego apelu, te słowa wypowiedziało 50 młodych funkcjonariuszy. Policjantki i policjantów powitał w naszych szeregach Lubelski Komendant Wojewódzki Policji insp. Michał Domaradzki.

Reklamy

Dzisiaj o godz. 10: 00 w Sali Konferencyjnej KWP w Lublinie odbyło się uroczyste ślubowanie młodych policjantów. Rotę ślubowania złożyło 39 mężczyzn i 11 kobiet. To pierwsze w tym roku przyjęcia młodych funkcjonariuszy w szeregi policjantów garnizonu lubelskiego. Policjantki i policjantów powitał Lubelski Komendant Wojewódzki Policji insp. Michał Domaradzki.

„Życzę Wam wytrwałości i satysfakcji z wykonywanej pracy. Pamiętajcie, że zawód policjanta to trudna profesja wymagająca wielu wyrzeczeń i zaangażowania ” – powiedział młodym policjantom Lubelski Komendant Wojewódzki Policji insp. Michał Domaradzki.

Reklamy

Wszystkie osoby, które ubiegały się o przyjęcie do służby w Policji musiały przejść przez kilka etapów postępowania kwalifikacyjnego, które obejmowało m. in. testy z wiedzy, sprawności fizycznej, test psychologiczny, wywiad zorganizowany oraz komisję lekarską.  Wkrótce nowi policjanci wyjadą na kurs podstawowy. W szkole Policji będą zdobywać wiedzę m. in. z zakresu znajomości obowiązujących przepisów prawnych i procedur ich stosowania. Poznają psychologiczne aspekty pracy policjanta oraz etyki zawodowej. Wyposażeni w wiedzę i umiejętności wrócą do swoich macierzystych jednostek.

Młodzi policjanci zasilą szeregi komend w Lublinie, Zamościu, Chełmie, Białej Podlaskiej, Krasnymstawie, Łęcznej i Parczewie. 15 funkcjonariuszy zasili szeregi Oddziału Prewencji Policji w Lublinie.

Reklamy

 

Zdjęcia »

 

źródło i fot. KWP Lublin (R.L.R.)