13 czerwca 2024

Śmiertelnie potrącił pieszego i uciekł. Jest już w rękach Policji – ZDJĘCIA

12 lat więzienia grozi 63-latkowi, który w sobotnią noc, kierując mercedesem potrącił śmiertelnie 52-letniego pieszego i odjechał z miejsca, nie udzielając poszkodowanemu pomocy.

Reklamy

Przypomnijmy, że do tego tragicznego wypadku doszło w nocy z soboty na niedzielę w miejscowości Józefówka.

Ze wstępnych ustaleń policjantów wynikało, że znajdujący się na jezdni 52-letni mieszkaniec powiatu krasnostawskiego został potrącony przez nieznany pojazd. Kierujący, zamiast zatrzymać się i udzielić pomocy, uciekł z miejsca zdarzenia nie wzywając na miejsce służb ratunkowych.

Reklamy

W wyniku poniesionych obrażeń, potrącony poniósł śmierć na miejscu.

Do wypadku doszło w terenie zabudowanym ale nieoświetlonym, a pieszy znajdował się na drodze i nie posiadał żadnych elementów odblaskowych.

Reklamy

Tomaszowscy kryminalni już następnego ustalili i zatrzymali sprawcę wypadku. Mężczyzna w chwili zatrzymania miał 1,5 promila alkoholu w organizmie. Policjanci zabezpieczyli także pojazd marki Mercedes, którym w chwili wypadku sprawca się poruszał.

63-latek usłyszał zarzut spowodowania wypadku ze skutkiem śmiertelnym i ucieczki z miejsca zdarzenia. Wystosowany został wobec niego wniosek o tymczasowy areszt.

Za spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym i ucieczkę z miejsca zdarzenia grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

­

(info i fot. KPP Tomaszów Lubelski)


Zobacz też:

Tomaszów Lubelski: Poszukiwany sprawca śmiertelnego wypadku

Tomaszów Lubelski: Poszukiwany sprawca śmiertelnego wypadku


LubieHrubie na Instagramie