23 września 2023

Śmiertelny wypadek skoczka spadochronowego

Wyjaśniane są okoliczności śmiertelnego wypadku 18-letniego mieszkańca Warszawy. Ze wstępnych ustaleń wynika, że młody mężczyzna oddawał skok z wysokości około 1000 metrów.

Reklamy

 

Wczoraj po godzinie 14:00 otrzymano zgłoszenie, że w miejscowości Radawiec Duży koło Lublina, na terenie lotniska, doszło do wypadku z udziałem skoczka spadochronowego. Na miejscu wykonano czynności pod nadzorem prokuratora.

Jak wstępnie ustalono na terenie obiektu od rana odbywały się skoki. Podczas jednego z nich 18-letni mieszkaniec Warszawy spadł na płytę lotniska. W wyniku wypadku młody mężczyzna poniósł śmierć na miejscu.

Reklamy

Skok oddawany był z wysokości około 1000 metrów. Decyzją prokuratora ciało skoczka zostało zabezpieczone celem wykonania sekcji zwłok. Policjanci sprawdzili stan trzeźwości instruktora oraz osób nadzorujących skoki – wszyscy byli trzeźwi.

O wypadku została poinformowana Państwowa Komisja Badania Wypadków Lotniczych, która będzie ustalać wszystkie okoliczności i przyczyny tego tragicznego wypadku.

Reklamy

 

źódło i fot.: KPP Lublin