Sprawcy pobicia w policyjnym areszcie

Wczoraj policjanci z Posterunku Policji w Trzeszczanach zatrzymali 2 mężczyzn, którzy wdarli się do budynku miejscowej remizy i pobili przebywającego tam 49-letniego mężczyznę. Teraz napastnicy trzeźwieją w policyjnym areszcie. Prawdopodobnie jeszcze dzisiaj usłyszą zarzuty. Za pobicie grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Reklamy

Wczoraj policjanci z Posterunku Policji w Trzeszczanach otrzymali zgłoszenie o pobiciu w remizie w miejscowości Zadębce. Po przybyciu na miejsce funkcjonariusze ustalili, że dwaj mężczyźni  wdarli się do budynku remizy i pobili 49-latka. Policjanci zatrzymali 22-latka i 26-latka. Po zbadaniu stanu trzeźwości obu mężczyzn okazało się, że 26-latek ma 1,7 promila natomiast 22-latek ponad 2 promile alkoholu w organizmie. 
 
Obecnie mężczyźni trzeźwieją w policyjnym areszcie. Prawdopodobnie jeszcze dzisiaj usłyszą zarzuty. Za pobicie grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności. Mężczyźni mogą również odpowiedzieć za naruszenie miru domowego, za co kodeks karny przewiduje do roku pozbawienia wolności.
 
 
Źródło: KPP w Hrubieszowie (EK)