14 czerwca 2024

Stefankowice: Obchody Dnia Drzewa i Dzień Papieski

W październiku roku Szkoła Podstawowa w Stefankowicach tradycyjnie już, włączyła się do Ogólnopolskiego Programu „Święto Drzewa”.

Reklamy

Do udziału w programie zaprosiliśmy Nadleśnictwo Strzelce i Punkt Przedszkolny „Wilczęta”. W ramach obchodów święta zostały podjęte i zrealizowane następujące zadania:

Konkurs Plastyczny „Drzewa naszych lasów”. Nagrody za najpiękniejsze prace otrzymali: Wiktoria Gancarz, Julita Gancarz, Aleksandra Berlicka, Patrycja Jastrzębska, Adriana Wojtiuk.

Reklamy

Nagrody książkowe ufundowało Nadleśnictwo Strzelce – serdeczne podziękowania.

Spotkanie z pracownikiem Nadleśnictwa Strzelce panem Krzysztofem Gronkiem, który przeprowadził bardzo ciekawą pogadankę na temat „Drzewa naszych lasów” i zaprezentował plansze poszczególnych gatunków. Zainteresowanie uczniów było bardzo duże, o czym świadczy ilość zadawanych pytań.

Reklamy

Odbyło się także osobne spotkanie z uczniami kl. VI, na którym została przedstawiona specyfika pracy leśnika.

Sprzątanie lasu – uczniowie kl. V i VI wraz z opiekunami wzięli udział w sprzątaniu poboczy lasu, na odcinku ok. 6 km zebrano 13 worków śmieci. Akcja zakończyła się wspólnym ogniskiem i pieczeniem kiełbasek w szkółce leśnej w tzw. „zielonej szkole”. Sprzątanie lasu było także okazją do podziwiania pięknej, jesiennej przyrody.

 

XIII Dzień Papieski „Bł. Jan Paweł II – Papież dialogu”

W bieżącym roku szkolnym w naszej szkole razem z przedszkolakami z Punktu Przedszkolnego „Wilczęta” przeżywaliśmy także Dzień Papieski. Był to XIII Dzień Papieski, w tym roku obchodzony pod hasłem „Jan Paweł II – papież dialogu”. Uczniowie starszych klas, pod kierunkiem katechetki, zaprezentowali część artystyczną, na którą składały się fragmenty wspomnień o Ojcu Świętym osób, które z Nim się spotykały, wiersze oraz ulubione przez Niego pieśni, które wszyscy śpiewaliśmy. Zaproszony na uroczystość Ks. Proboszcz Jerzy Sopel podzielił się z nami swoim doświadczeniem spotkania z naszym Papieżem, który mimo słabego zdrowia zawsze przyjmował pielgrzymów i zamieniał choć kilka słów.

 

Oprac. Szkolny koordynator
Celina Malec