22 lutego 2024

Strażackie święto w Ślipczu

W niedzielę 18. maja odbyło się drugie, w tym roku strażackie świętowanie w gminie Hrubieszów. Tym razem za sprawą Ochotniczej Straży Pożarnej w Ślipczu, która obchodziła 60-lecie swojego powstania.

Reklamy

Jubileusz, jak w przypadku większości tego rodzaju uroczystości, rozpoczęła msza święta, sprawowana w intencji jednostki, jej obecnych i byłych członków oraz wszystkich przyjaciół ruchu pożarniczego.

W tak ważnym dla jednostki dniu, w uznaniu jej zasług podejmowanych na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców Ślipcza i okolic, nadany jej został sztandar oraz przyznany Srebrny Medal „Za Zasługi dla Pożarnictwa”.

Reklamy

Władze związku OSP RP, doceniając zaangażowanie i poświęcenia druhów ze Ślipcza przyznały również szereg odznak i wyróżnień indywidualnych. Odznaką najwyższej rangi – Medalem Honorowym im. Bolesława Chomicza – odznaczony został naczelnik OSP Ślipcze Marian Bańka. Medale „Za Zasługi dla Pożarnictwa” otrzymali natomiast – złoty: Józef Białek i Ryszard Maziarz, srebrny: Lucjan Adamczyk i Marian Gzik, brązowy: Ryszard Konieczny. Ponadto wręczono dwie odznaki „Strażak Wzorowy” i dziewiętnaście „Za wysługę lat”.

Świętowaniu sprzyjała zarówno pogoda jak i miła, przyjazna atmosfera stworzona przez gospodarzy i uczestników uroczystości.

Wójt Gminy Hrubieszów
(-) Jan Mołodecki