19 kwietnia 2024

Strażnicy Graniczni odzyskali opony za pół miliona

Funkcjonariusze Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej odzyskali opony samochodowe o wartości prawie pół miliona zł.

 

W dniu 27 listopada br., podczas kontroli drogowej prowadzonej w miejscowości Sawin, w pow. chełmskim, funkcjonariusze z NOSG, zatrzymali do kontroli drogowej dwa samochody dostawcze marki Citroen, którymi podróżowali dwaj mężczyźni, mieszkańcy Międzyrzeca Podlaskiego.

W trakcie prowadzonej kontroli, funkcjonariusze ujawnili w przestrzeni bagażowej obu pojazdów ponad sto nowych opon samochodowych.

W wyniku podjętych dalszych działań, funkcjonariusze przeszukali jedną z posesji w Międzyrzecu Podlaskim. Na jej terenie w budynku garażowym ujawnili kolejne nowe opony samochodowe w ilości ponad pół tysiąca sztuk.

Jak ustalono, część z ujawnionych opon pochodzi z przestępstwa popełnionego na terenie Niemiec. W sumie funkcjonariusze NOSG, ujawnili opony samochodowe o wartości 490 tys. zł. W sprawie wszczęto postępowanie przygotowawcze, do którego zatrzymano dwóch kontrolowanych wcześniej kierowców.

Funkcjonariusze Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej, tylko od początku roku, ujawnili nielegalne towary o wartości prawie 40 mln zł.źródło i fot. NOSG