Strzyżów: Trzej nastolatkowie zatrzymani na próbie kradzieży

Wczoraj hrubieszowscy policjanci zatrzymali 15, 17 i 18-latka ze Strzyżowa. Sygnał o sprawcach, którzy usiłowali dokonać kradzieży kabli na wieży oświetleniowej jednego z tamtejszych przedsiębiorstw otrzymaliśmy od funkcjonariuszy Straży Granicznej w Horodle. Za usiłowanie kradzieży grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Reklamy

Wczoraj hrubieszowscy policjanci zatrzymali 15, 17 i 18-latka ze Strzyżowa. Sygnał o sprawcach, którzy usiłowali dokonać kradzieży kabli na wieży oświetleniowej jednego z tamtejszych przedsiębiorstw otrzymaliśmy od funkcjonariuszy Straży Granicznej w Horodle.
 
Na miejsce udali się policjanci, którzy ustalili, że około godziny 19:00 funkcjonariusze Straży Granicznej zauważyli dwie osoby na wieży oświetleniowej tego przedsiębiorstwa oraz jedną osobę bezpośrednio pod tą wieżą. Ich zachowanie wydało im się podejrzane, o czym niezwłocznie powiadomili swojego Oficera Dyżurnego.
 
Jak wynika z policyjnych ustaleń, dwie osoby będące na wieży usiłowały skraść kable zasilające, natomiast trzeci stał na dole obserwując teren. Trzej młodzi mężczyźni zostali zatrzymani, dzięki szybkiej reakcji funkcjonariuszy Straży Granicznej w Horodle oraz przybyłych na miejsce policjantów. Jak ustalono są to 15, 17 i 18-latek. Wszyscy są mieszkańcami Strzyżowa.
 
Po zatrzymaniu i przewiezieniu do jednostki policji dwóch nieletnich sprawców przekazano rodzicom, natomiast 18-latek został osadzony w policyjnym areszcie. Dyrektor zakładu, w którym doszło do usiłowania kradzieży wycenił wartość powstałych strat na kwotę blisko 2 tys. zł.
 
Za usiłowanie kradzieży grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.
 
 
Źródło: KPP w Hrubieszowie (EK)