15 lipca 2024

Uderzenie w lubelski narkobiznes

Ponad 4 kg marihuany zabezpieczyli wczoraj policjanci z Wydziału Kryminalnego KWP w Lublinie. Narkotyki znajdowały się w wynajętym przez 22-latka pokoju w centrum miasta. Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnej celi. Dziś zostanie doprowadzony do prokuratury, gdzie usłyszy zarzuty. Grozić może mu do 10 lat więzienia.

Reklamy

 

Wczoraj policjanci z Wydziału Kryminalnego KWP w Lublinie zatrzymali 22-letniego mieszkańca gm. Wojciechów. Z informacji jakie policjanci uzyskali wynikało, że mężczyzna w wynajętym przez siebie pokoju w centrum Lublina może posiadać znaczne ilości narkotyków.

Podczas przeszukania lokalu informacje policjantów potwierdziły się. W pokoju który zajmował 22-latek operacyjni odnaleźli marihuanę. W momencie gdy policjanci weszli do pokoju mężczyzna część z ziela konopi suszył na rozścielonych na podłodze gazetach oraz poprzewieszanych między krzesłami sznurkach.

Reklamy

Łącznie policjanci zabezpieczyli ponad 4 kg marihuany oraz nasiona konopi. Dodatkowo zabezpieczone zostały dwie wagi elektroniczne wykorzystywane przy porcjowaniu narkotyków oraz pieniądze w kwocie prawie 4 tys. złotych.

Podczas zatrzymania mężczyzna zachowywał się agresywnie, nie stosował się do poleceń policjantów. W pewnym momencie dwukrotnie kopnął jednego z kryminalnych.

Reklamy

Dziś 22-latek zostanie doprowadzony do prokuratury, gdzie usłyszy zarzuty. Mężczyzna odpowie za posiadanie znacznych ilości narkotyków oraz naruszenie nietykalności cielesnej policjanta. Za te przestępstwa może grozić mu kara do 10 lat więzienia.

 

 

źródło, wideo, fot. KWP Lublin