27 maja 2024

Ukrywał się przez 15 lat. Policjanci zatrzymali 60-latka poszukiwanego listem gończym za zabójstwo

Policjanci z VIII komisariatu w Lublinie zatrzymali 60-latka poszukiwanego listem gończym za zabójstwo i kradzież z włamaniem. Mężczyzna ukrywał się przed organami ścigana od 15-lat. Został zatrzymany w związku z kradzieżą sklepową. Podczas legitymowania przez policjantów podawał dane osobowe innej osoby. Policjantów zastanowił fakt, że nie potrafił podać nazwiska rodowego swojej matki. Mundurowi podjęli decyzję o wykonaniu badania linii papilarnych w Komendzie Miejskiej Policji w Lublinie. Wykonane badanie zdemaskowało ukrywającego się od lat 60-latka.

Wczoraj około, godziny 15 policjanci z VIII komisariatu w Lublinie otrzymali informację o kradzieży sklepowej przy ul. Wolskiej. Na miejsce został wysłany policyjny patrol. Podczas czynności zatrzymany mężczyzna przyznał się do kradzieży i podał dane osobowe 62-letniego mieszkańca miejscowości Kietrz. Sprawca nie miał przy sobie dokumentów, więc policjanci zaczęli zadawać szczegółowe pytania. Zastanowił ich fakt, że mężczyzna nie potrafił podać nazwiska rodowego swojej matki.   
 
Mundurowi podjęli decyzję o wykonaniu badania linii papilarnych w Komendzie Miejskiej Policji w Lublinie. Wtedy okazało się, że zatrzymany mężczyzna to 60-latek nie posiadający miejsca zameldowania. Okazało się również, że jest poszukiwany listem gończym wydanym przez Sąd Rejonowy w Jaworznie w związku z zabójstwem i kradzieżą z włamaniem.
 
60-latek ukrywał się przed organami ścigania od 15-lat. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu.
 
 
 
 
źródło: KWP Lublin (AF.)