13 kwietnia 2024

Weekend pod znakiem kontrabandy

Niemal 620 paczek papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy zabezpieczyli w piątek rano tomaszowscy policjanci w jednym z mieszkań w Łazowej. Nielegalny towar należał do 37-letniego mieszkańca gminy Lubycza Królewska. Następnie w nocy z piątku na sobotę, na jednej z ulic Tomaszowa wpadł 53-latek, który przewoził osobowym passatem ponad 1900 paczek papierosów.

Piątkowe działania policjantów zostały przeprowadzone wspólnie z funkcjonariuszami zamojskiego Urzędu Celnego w miejscowości Łazowa. Posiadana informacja o przechowywaniu kontrabandy okazała się trafna. Funkcjonariusze w mieszkaniu 37-latka zabezpieczyli 618 paczek pochodzących z przemytu papierosów różnych marek. Wartość rynkowa towaru to prawie 7,4 tysiąca złotych. Uszczuplenie należności podatkowych na szkodę Skarbu Państwa wynosi niemal 9,5 tys. zł. 

Sobotni przypadek był z kolei wynikiem kontroli drogowej, jaką przeprowadzili mundurowi Wydziału Ruchu Drogowego na jednej z tomaszowskich ulic. Kierujący passatem 53-letni mieszkaniec Tomaszowa przewoził 1906 paczek papierosów. Straty Skarbu Państwa wyniosły w tym przypadku przeszło 29 tysięcy złotych. 
 
Nielegalne wyroby tytoniowe zostały skonfiskowane. Sprawcy usłyszą dziś zarzuty popełnienia przestępstwa skarbowego. Oprócz przepadku towaru, grozi im jeszcze wysoka grzywna.
 
 
 
źródło i fot. KPP Tomaszów Lub. (JR)