23 maja 2024

Uwaga! Dwie akcje szczepień lisów przeciwko wściekliźnie

Na terenie województwa lubelskiego planowane jest przeprowadzenie ochronnego szczepienia lisów wolno żyjących przeciwko wściekliźnie.

Lubelski Wojewódzki Lekarz Weterynarii informuje, że w dniach 14 – 16 września 2021 r. na terenie województwa lubelskiego planowane jest przeprowadzenie ochronnego szczepienia lisów wolno żyjących przeciwko wściekliźnie.

Ponadto w dniach 25-29 października 2021 r. planowane jest przeprowadzenie dodatkowej akcji szczepień.

Szczepionka będzie zrzucana z samolotów w ilości 20 – 30 dawek na 1 km². Zrzuty obejmą kompleksy leśne, pola, łąki z pominięciem terenów zabudowanych.

Dawkę szczepionki stanowi blister aluminiowo-plastykowy wielkości około 3 cm, zawierający szczepionkę zatopioną w przynęcie o intensywnym zapachu

Nie wolno dotykać szczepionki!

Jeśli szczepionka dostanie się do ust, oczu, nosa, lub skaleczenia skóry należy niezwłocznie skontaktować się z lekarzem. Ręce lub inne nie zakryte części ciała, które miały kontakt ze szczepionką, należy natychmiast dokładnie umyć wodą z mydłem.

Każdy kontakt zwierząt domowych ze szczepionką należy zgłosić lekarzowi weterynarii. Przez dwa tygodnie po wyłożeniu szczepionki nie należy puszczać wolno psów i kotów, aby nie dostały się do miejsc, gdzie wyłożono szczepionkę

Termin akcji może ulec zmianie, informacje będą na bieżąco aktualizowane na stronie Wojewódzkiego Inspektoratu Weterynarii w Lublinie, www.wiw.lublin.pl.

­

(info: PIW Hrubieszów, fot. arch. lubiehrubie.pl)


Zobacz też:

Kolejne elektryczne rowery trafiły do lubelskich policjantów – ZDJĘCIA

Kolejne elektryczne rowery trafiły do lubelskich policjantów – ZDJĘCIA


LubieHrubie na Instagramie