Uwaga – nowa metoda! Oszust podszył się pod przedstawiciela organizacji wspierającej kombatantów

Starsze małżeństwo straciło kilkanaście tysięcy złotych. Oszust podał się za przedstawiciela jednej z organizacji wspierającej kombatantów.

Reklamy

 

Wciąż dochodzi do prób wyłudzenia pieniędzy, niestety zdarza się, że skutecznych, których ofiarami padają osoby starsze. Oszuści często zmieniają swój sposób działania. Sprawcy podszywają się pod policjantów, czy innych funkcjonariuszy, pracowników społecznych lub członków rodziny. Tym razem oszust podał się za przedstawiciela jednej z organizacji wspierającej kombatantów.

 

***

 

Do zdarzenia doszło wczoraj w godzinach przedpołudniowych.

Policjanci biłgorajskiej komendy otrzymali informację od starszego małżeństwa z gminy Biłgoraj o utraceniu przez nich oszczędności w wyniku oszustwa.

Jak wstępnie ustalili policjanci, do mieszkania małżeństwa przyszedł mężczyzna, który przedstawił się, jako przedstawiciel jednej z organizacji wspierającej kombatantów. Poinformował ich, że może im pomóc w uzyskaniu odszkodowania, ale konieczne jest wpłacenie zaliczki w kwocie kilku tysięcy.

Małżeństwo posiadało w domu większą gotówkę, którą zabrał oszust. W sumie łupem mężczyzny padło kilkanaście tys. zł.

Po jakimś czasie 80-latka i jej 81-letni mąż doszli do wniosku, że być może było to oszustwo i o fakcie tym poinformowali policjantów, którzy teraz poszukują oszusta.

 

***

Policja przypomina!

Powyższa sytuacja lub podobna do przytoczonej może przydarzyć się każdemu. Również naszym bliskim lub sąsiadom. Oszuści na swoje ofiary najczęściej wybierają osoby starsze, ale nie tyko. Zdarza się, że dzwonią również do osób młodych lub w sile wieku.

Tu nie ma zasady! Dlatego niezbędne jest pobudzenie czujności rodzinnej oraz sąsiedzkiej w celu zwiększenia bezpieczeństwa szczególnie osób starszych, samotnych czy prowadzących działalność. Podzielmy się wiedzą o sposobie działania sprawców z innymi, ostrzeżmy ich nim będzie za późno.

Przypominamy również, że policja nigdy telefonicznie nie informuje o prowadzonych przez siebie sprawach i nigdy nie prosi o przekazanie informacji o miejscu gromadzenia pieniędzy, ilości kont czy wysokości zgromadzonych środków. Nigdy nie prosi o przekazanie pieniędzy nieznanej osobie, ani też nie prosi o zaangażowanie naszych pieniędzy do jakiejkolwiek akcji!

 

(źródło: KPP Biłgoraj)