W przedszkolu w Stefankowicach…

O tym, jak to jest być policjantem chciały koniecznie dowiedzieć się przedszkolaki z Punktu Przedszkolnego działającego przy Szkole Podstawowej w Stefankowicach. Przedszkolaki obchodziły również Dzień Chłopaka oraz odbyły wycieczkę do Lublina.

Reklamy

Jak to jest być policjantem

O tym, jak to jest być policjantem chciały koniecznie dowiedzieć się przedszkolaki z Punktu Przedszkolnego działającego przy Szkole Podstawowej w Stefankowicach w ramach projektu „Przedszkole w MOJEJ szkole – Wilczęta” (współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki).

W dniu 23 września odwiedził nas aspirant Jacek Sądej, który w ramach programu „Bezpieczna droga do szkoły” przedstawił film „Bezpieczna droga z radami SPONGEBOBA”. Następnie dzieci zdawały test, z którym sobie doskonale poradziły. To znaczy, że film był na tyle interesujący by skupić na dłuższy czas uwagę małych przecież dzieci, a jednocześnie wiedza w nim zawarta była przekazana w tak ciekawy sposób, że dzieci dużo zapamiętały.

Później przedszkolaki pytały o wyposażenie i umundurowanie policjanta. Szczególną atrakcją okazał się radiowóz policyjny i czapka, w której każdy chciał mieć zdjęcie.

Dziękujemy serdecznie panu aspirantowi sztabowemu Jackowi Sądejowi za tą wizytę i za czas poświęcony naszym przedszkolakom.

Dziś w przedszkolu wielkie święto

Dziś w przedszkolu wielkie święto
Dzień chłopaka przecież mamy
i by było jak najpiękniej
baloników rząd wieszamy.

A na stole moc słodyczy
ciasta i gofry w śmietanie
Niech Wam słodko płynie życie
dziewczynki życzą i panie.

Już od rana trwały przygotowania. Dziewczynki pod opieką mam i pań wychowawczyń przygotowały uroczyste przyjęcie dla swoich kolegów. Pięknie udekorowały stół, a także całe pomieszczenie. Później upiekły stos gofrów. Przygotowały krótką część artystyczną, podczas której recytowały wiersze i śpiewały piosenki. Nie zabrakło oczywiście tradycyjnego sto lat. Następnie obdarowały swoich kolegów wspaniałymi samochodzikami. Wreszcie wszyscy usiedli, by spróbować przygotowanych słodkości.

Chłopcy byli bardzo zadowoleni. Na pewno ten dzień pozostanie im długo w pamięci.

„Nieznośne słoniątko”

To tytuł spektaklu granego w Teatrze im. H. Ch. Andersena w Lublinie, na jaki wybrały się przedszkolaki 21.09.2010r. Dzieci niemalże współuczestniczyły w spektaklu żywo reagując na zdarzenia zachodzące na scenie. Scenografia, dźwięk, światło a także gra i stroje aktorów zachwyciły wszystkich i na długo pozostaną w pamięci.

Po spektaklu uczestnicy wyjazdu przeszli uliczkami Starego Miasta na Zamek. Na prośbę rodziców i na ich koszt wzbogacono program wycieczki o pobyt w gospodarstwie agroturystycznym „Mój Eden”. Zjeżdżalnie, huśtawki, baseny z piłeczkami, zabawki to atrakcje z których jeszcze o tej porze roku można było skorzystać.

Po takiej porcji wrażeń kiełbaski z ogniska wyjątkowo smakowały. Dopisała nie tylko pogoda ale i humory uczestnikom wycieczki. Już pod wieczór wszyscy szczęśliwi i zadowoleni wrócili bezpiecznie do domu.

***

Info i foto:
PP przy SP w Stefankowicach