23 lutego 2024

W tragicznym wypadku zginęła 14-letnia rowerzystka [ZDJĘCIA]

Do tragicznego w skutkach wypadku doszło wczoraj wieczorem. W wyniku odniesionych obrażeń, śmierć na miejscu poniosła 14-letnia rowerzystka potrącona przez kierowcę toyoty.

Reklamy

Do tragedii doszło we wtorek, po godzinie 21, w miejscowości Zakrzówek w powiecie kraśnickim.

Wstępne policyjne ustalenia wskazują na to, że kierujący samochodem marki Toyota 21-latek, potrącił jadącą w tym samym kierunku młodą rowerzystkę. Do wypadku doszło poza terenem zabudowanym, na prostym, nieoświetlonym odcinku drogi.

Reklamy

Potrącona 14-latka, pomimo reanimacji prowadzonej najpierw przez 21-letniego kierowcę, a potem przez strażaków, na skutek odniesionych obrażeń zmarła na miejscu zdarzenia. Razem z nią, rowerem jechała jeszcze 13-letnia dziewczynka. Została przetransportowana karetką do szpitala. Nie odniosła poważnych obrażeń.

Policyjne badanie wykazało, że kierowca toyoty był trzeźwy. Ustalono również, że rower 14-latki nie posiadał instalacji elektrycznej oraz innych świateł zasilanych baterią.

Na miejscu zdarzenia, policjanci prowadzili czynności śledcze pod nadzorem prokuratora. Ciało ofiary zostało przekazane do zakładu medycyny sądowej celem przeprowadzenia sekcji.

Wyjaśniane są wszelkie okoliczności tego tragicznego wypadku.

­

­

(źródło i fot. Policja Lubelska / KPP Kraśnik)


Zobacz też:

Ciągnikiem w skodę – z drzewem i promilami [ZDJĘCIA]

Ciągnikiem w skodę – z drzewem i promilami [ZDJĘCIA]