W Zakręciu zderzyły się trzy pojazdy, w Izbicy iveco uderzył w betonowy słup

Do groźnie wyglądających kolizji drogowych doszło wczoraj na terenie powiatu krasnostawskiego. W Zakręciu zderzyły się trzy pojazdy, a w Izbicy kierujący iveco zjechał na pobocze i uderzył w betonowy słup. Policjanci apelują o rozwagę i ostrożność.

Reklamy

Do pierwszego zdarzenia doszło przed południem. W Zakręciu kierujący hondą 56-letni mieszkaniec gminy Siennica Różana nie zachował należytej odległości od jadącego przed nim pojazdu, który zamierzał skręcić w prawo. Uderzył w tył fiata punto, którym kierował 61-latek z gminy Krasnystaw. Z kolei jadący za nimi 60-letni zamościanin swoim oplem astrą uderzył w pozostającą na pasie jezdni hondę. Do szpitala trafiła pasażerka opla, która po badaniach została zwolniona do domu.

Do kolejnej kolizji doszło w Izbicy o godzinie 15.45. Tam kierujący iveco 26-letni mieszkaniec gminy Łukowa zjechał na pobocze i uderzył w słup trakcji elektrycznej. Do zdarzenia doszło najprawdopodobniej na skutek przemieszczenia się pojemników z płynnym ładunkiem, którego ponad dwa tysiące litrów przewoził mężczyzna. W wyniku zdarzenia doszło do rozszczelnienia pojemników i wycieku przewożonej  substancji. Kierowca doznał niegroźnych obrażeń twarzy.

Reklamy

Policjanci apelują o rozwagę i rozsądek. Obecna aura wpływa niekorzystnie na samopoczucie i koncentrację. Planując podróż starajmy się być wypoczęci, jeśli zajdzie potrzeba róbmy przerwy. Nie przeceniajmy swoich umiejętności i nie starajmy się za wszelką cenę dotrzeć do celu kilka minut wcześniej. Te kilka minut – to nasze życie.

 

źródło i fot. KPP Krasnystaw