18 czerwca 2024

Werbkowice: Artystyczne Kolędowanie w wykonaniu czołowych artystów scen polskich.

Po raz kolejny Werbkowice obchodziły Artystyczne Kolędowanie – to cykliczna impreza, w czasie której można usłyszeć kolędy i pastorałki w wykonaniu czołowych artystów scen polskich.

Reklamy

Artystyczne Kolędowanie na tak wysokim poziomie może zaistnieć dzięki Wójtowi Gminy Werbkowic, Radzie Gminy Werbkowice, Parafii Rzymskokatolickiej pw. Św. Michała Archanioła w Werbkowicach, Gminnemu Ośrodkowi Kultury w Werbkowicach. Te instytucje wspólnie promują najpiękniejsze polskie tradycje, razem tworzą warunki dla zaistnienia tak wspaniałej imprezy.

Tegoroczne Artystyczne Kolędowanie – to idea Grzegorza Wilka, autora projektu, dyrektora artystycznego i głównego wykonawcy projektu. W przepięknej scenerii Kościoła pw. Św. Michała Archanioła w Werbkowicach zagrali i zaśpiewali dla licznie zebranej publiczności:

Reklamy
  • Anna Świątczak – była wokalistka zespołu ,,Ich Troje’’ i programu telewizyjnego ,,Jaka to melodia?’’, formacji muzycznej ,,Aniqa”, laureatka nagrody internautów festiwalu Top Trendy,
  • Zofia Nowakowska – aktorka i wokalistka musicali ,,Romeo i Julia; Metro’’, współpracująca z Piotrem Rubikiem, Januszem Józefowiczem i Januszem Stokłosą,
  • Michał Gasz – wokalista, aktor musicalowy, kompozytor, solista u Piotra Rubika,
  • Grzegorz Wilk – czołowy wokalista programu ,,Jaka to melodia?’’, solista oratoriów Piotra Rubika, eksperymentator muzyczny, autor własnych projektów

a także formacje:

  • zespół Wolfgang w składzie:

gitara – Jakub Mitoraj

Reklamy

gitara basowa – Grzegorz Posłuszny

instrumenty klawiszowe – Marcin Tywoniuk (gościnnie)

instrumenty perkusyjne – Sławomir Puchała

  • kwartet smyczkowy Fusion Strings z Krakowa w składzie:

I skrzypce – Paweł Futyma

II skrzypce – Anna Górecka

altówka – Paweł Rychlik

wiolonczela – Michał Świstak.

 

Program Artystycznego Kolędowania został wzbogacony o komentarz dotyczący zwyczajów i obrzędów bożonarodzeniowych w poszczególnych regionach polski, a także ciekawostki z różnych stron świata. Widzowie mogli poznać historię różnych zwyczajów, ich etymologię i charakter.

Publiczność niezwykle gorąco przyjęła program artystyczny i muzyczne interpretacje znanych polskich kolęd i pastorałek w zupełnie nowych aranżacjach autorstwa Jakuba Mitoraja, Łukasza Damrycha i Bartłomieja Staniaka. Perfekcyjne wykonanie, dbałość o każdy szczegół koncertu, a także ogromna radość przekazu wzbudziła aplauz po brzegi wypełnionego Kościoła w Werbkowicach. Widzowie chętnie śpiewali i klaskali, wszystkim udzielił się niezwykły nastrój kolęd, bliskość i czar tego koncertu. Artystyczne Kolędowanie to bez wątpienia jedno z najbardziej liczących się wydarzeń kulturalnych w województwie.

 

 

info: Maria Marut

foto: GOK Werbkowice