Wieczór Andrzejkowy w Dołhobyczowie

„Andrzejki” to jeden z tych wyjątkowych i magicznych dni w roku, których tradycja przetrwała do dzisiaj. 30 listopada Gminny Ośrodek Kultury w Dołhobyczowie kultywując owej tradycji zorganizował „Wieczór Andrzejkowy„ dla dzieci.

Reklamy

„Andrzejki” to ludowa tradycja związana z magią wróżb. W przedostatni dzień listopada, bo właśnie ten miesiąc uważano za miesiąc magiczny i niezwykły, wszyscy wykorzystywali ten czas na wróżby, które miały przepowiadać przyszłość.

„Andrzejki” to jeden z tych wyjątkowych i magicznych dni w roku, których tradycja przetrwała do dzisiaj.
30 listopada Gminny Ośrodek Kultury w Dołhobyczowie kultywując owej tradycji zorganizował „Wieczór Andrzejkowy„ dla dzieci.

Reklamy

Była wspólna zabawa, poczęstunek, dla dzieci, no i oczywiście andrzejkowe wróżby takie jak: lanie wosku przez dziurkę od klucza, magiczny cukierek, wrzucanie monet do wody, wiśniowa gałązka, która „szczęśliwcom” zakwitnie w Wigilię. Wszyscy bardzo chętnie (zarówno dzieci, jak i rodzice) uczestniczyli w powyższych zabawach, które prowadził instruktor muzyki Pan Wiesław Skiba.

Magiczne spotkanie – pełne wróżb, radości i zabawy minęło bardzo szybko dostarczyło wielu niezapomnianych przeżyć i emocji.

Bardzo dziękujemy rodzicom,że tak licznie przyprowadzili swoje dzieci i skorzystali z naszej propozycji.

„Hokus – pokus,czary mary,
Niech się spełnią andrzejkowe czary.”

 

Info i foto: UG Dołhobyczów