5 marca 2024

Kradli paliwo z zaparkowanych samochodów. Odpowiedzą za kradzieże z włamaniem

W minioną sobotę hrubieszowscy policjanci zatrzymali na gorącym uczynku kradzieży z włamaniem 20-latka, 19-latka i ich 17-letnią kompankę, którzy kradli paliwo z zaparkowanych samochodów na terenie Hrubieszowa i Werbkowic. Wczoraj wszyscy usłyszeli zarzuty kradzieży z włamaniem do 5 pojazdów.

Reklamy

W minioną sobotę hrubieszowscy policjanci zatrzymali na gorącym uczynku kradzieży z włamaniem 20-letniego mieszkańca gminy Mircze oraz 19-latka i 17-latkę z gminy Trzeszczany, którzy dokonywali kradzieży z włamaniem do zaparkowanych pojazdów na terenie Hrubieszowa i Werbkowic.
 
Jak ustalili policjanci, grupa działała od zeszłego miesiąca bieżącego roku i zajmowała się kradzieżą paliwa z zaparkowanych na parkingach aut. Najpierw nawiercano otwory w zbiornikach pojazdów, a następnie spuszczano z nich paliwo.
 
W ubiegły piątek grupa włamała się również do VW Golfa zaparkowanego na jednych z hrubieszowskich parkingów, jednak nie udało im się dokonać tej kradzieży, ponieważ zostali zatrzymani przez policjantów.  
 
Wszyscy troje usłyszeli już zarzuty do których się przyznali. Za kradzież z włamaniem grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.  
 
 
 
Źródło: KPP w Hrubieszowie (EK)