20 lipca 2024

Wjechał w sklep. Miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie

Policjanci z Dęblina wyjaśniają okoliczności kolizji drogowej, która miała miejsce wczoraj na parkingu przy jednym z marketów. kierowca nie dostosował prędkości, wjechał w budynek po czy odjechał z miejsca. Sprawca, 24-letni mieszkaniec woj. mazowieckiego był nietrzeźwy. Miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie.

Reklamy

 

Do zdarzenia doszło wczoraj rano w Dęblinie na parkingu przy jednym z marketów. Sprawca uszkodził wejście do sklepu i oddalił się. Policjanci ustalili, że w zdarzeniu brał udział samochód osobowy na mazowieckich numerach rejestracyjnych, którego kierowca nie dostosował prędkości do warunków ruchu w wyniku czego wjechał w budynek. Policjanci ustalili kierującego pojazdem. Sprawcą okazał się 24-letni mieszkaniec województwa mazowieckiego.

Po sprawdzeniu stanu trzeźwości 24-latka okazało się, że jest on nietrzeźwy. Miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie.

Reklamy

Teraz 24-latek odpowie za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym po użyciu alkoholu. Zostało mu także zatrzymane prawo jazdy. Zgodnie z kodeksem karnym kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości zagrożone jest karą do 2 lat pozbawienia wolności.

 

 

źródło i fot. KWP Lublin

Reklamy