24 września 2023

Wygrał zakład – stracił prawo jazdy. Zobacz nagranie [WIDEO]

24-latek, za napój energetyczny założył się z koleżankami, że podczas jazdy samochodem wysiądzie zza kierownicy i stanie nogami na drzwiach, trzymając się relingu dachowego…

Reklamy

– Na policyjną skrzynkę STOP AGRESJI DROGOWEJ został przez świadków zdarzenia przesłany film, na którym widać, jak kierowca osobowego Volvo, jadąc przez skrzyżowanie ulic Partyzantów i Norwida w Puławach, w trakcie kierowania pojazdem wysiada zza kierownicy, staje nogami na drzwiach i chwyta się rękoma relingu dachowego.

Samochód w tym czasie jedzie dalej. Wykonując ten manewr, kierowca nie ustępuje także pierwszeństwa rowerzyście znajdującemu się na przejeździe dla rowerów.

Reklamy

Wszystko to dzieje się na oczach przechodniów znajdujących się z kilku stron skrzyżowania. Z informacji zawartej w zgłoszeniu wynika, że do zdarzenia doszło w środę, 19 lipca br. tuż po godzinie 19:00.

Zobacz też: Jazdę zakończyli na drzewie. Cała czwórka pod wpływem alkoholu [ZDJĘCIA]

Reklamy

Od razu po otrzymaniu informacji puławscy policjanci ustali, że samochód należy do mieszkańca gminy Puławy. Kolejne czynności realizowane przez policjantów zajmujących się wykroczeniami doprowadziły do ustalenia, że kierowcą Volvo był 24-letni syn właściciela samochodu.

Młody mężczyzna został przesłuchany, usłyszał trzy zarzuty – użycia pojazdu w sposób zagrażający bezpieczeństwu osób znajdujących się w pojeździe oraz poza nim, nieustąpienia pierwszeństwa kierującemu rowerem znajdującemu się na przejeździe dla rowerzystów oraz nie korzystania przez kierowcę z pasów bezpieczeństwa.

Przeczytaj także: Zginął 24-letni motocyklista [ZDJĘCIA]

Mężczyzna przyznał się do zarzucanych czynów swoje zachowanie tłumacząc… zakładem z koleżankami, które jechały razem z nim. Jak się okazuje 24-latek jadący z dwiema dziewczynami, założył się z nimi o napój energetyczny, że w trakcie jazdy wysiądzie zza kierownicy i stanie na oknie, trzymając się dachu. Aby tego dokonać, ustawił w samochodzie tempomat i stojąc na drzwiach, w otwartym oknie przejechał całe skrzyżowanie.

Z uwagi na rażące naruszenie przepisów ruchu drogowego, policjanci zatrzymali 24-latkowi prawo jazdy, a po przesłuchaniu i przedstawieniu mu zarzutów skierowali sprawę do Sądu. Nieodpowiedzialnemu kierowcy grozi kara grzywny do 30 tysięcy złotych oraz zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi.

Po uprawomocnieniu się wyroku w tej sprawie dodatkowo na jego konto zostaną dopisane punkty karne, których młody kierowca, za popełnione czyny może otrzymać aż 30! – informuje komisarz Ewa Rejn-Kozak z puławskiej Policji.


WIDEO:


źródło, wideo, fot. KMP w Puławach, Policja Lubelska, świadkowie zdarzenia (nadesłane na policyjną skrzynkę STOP AGRESJI DROGOWEJ), youtube.com


Tragiczny wypadek w lesie


Zerknij na Instagram →