Wyprzedzając ciągnik „poszedł na czołówkę”. Trzy osobowy trafiły do szpitala

Kierowca seata, wyprzedzając jadący przed nim ciągnik rolniczy, zderzył się czołowo z jadącym prawidłowo w przeciwnym kierunku samochodem marki Audi.

Reklamy

 

Do wypadku doszło w poniedziałek po godzinie 16, w miejscowości Chmielek, w powiecie bułgorajskim.

Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierujący seatem 64-letni mieszkaniec Stalowej Woli, wyprzedzając jadący przed nim ciągnik rolniczy marki Ursus, zderzył się czołowo z jadącym prawidłowo w przeciwnym kierunku samochodem marki Audi, którym kierował 61-latek, przewożący 52-letnią pasażerkę.

Reklamy

Siła uderzenia była tak duża, że seat uderzył następnie w przyczepkę jadącego przed nim ciągnika.

Kierujący i pasażerka audi, mieszkańcy gminy Łukowa oraz kierowca seata zostali przetransportowani do szpitala.

Jak ustalili policjanci, kierujący samochodami osobowymi byli trzeźwi. Natomiast badanie wykazało, że 30-letni kierowca Ursusa, mieszkaniec gminy Łukowa, znajdował się w stanie nietrzeźwości. Miał w organizmie ponad pół promila alkoholu.

30-latek odpowie teraz przed sądem za kierowanie w stanie nietrzeźwości. Grozi mu kara do dwóch lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna i zakaz prowadzenia pojazdów.

Na miejscu czynności wykonywali policjanci, strażacy i załoga karetki pogotowia. Droga była przez jakiś czas nieprzejezdna, a ruch odbywał się wyznaczonymi objazdami.

 

info i fot. KPP Bułgoraj