13 kwietnia 2024

Wyrzucali papierosy z tira

Funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej, w wyniku prowadzonych działań, zatrzymali papierosy o wartości prawie 240 tys. zł. W tej sprawie, przedstawiono już zarzuty popełnienia przestępstwa karno – skarbowego, dwóm obywatelom RP.

 

8 czerwca br., w rejonie miejscowości Koroszczyn funkcjonariusze z Placówki SG w Terespolu ujawnili, a następnie zabezpieczyli 17,5 tys. paczek papierosów bez oznaczeń polskimi znakami akcyzy o wartości prawie 240 tys. zł. Papierosy były spakowane w duże kartonowe pudła, owinięte czarną folią.

Po oględzinach miejsca ujawnienia nielegalnego towaru i podjętych dalszych czynnościach służbowych, zatrzymano dwóch ob. RP, którzy dokonali wyrzutu papierosów z naczepy samochodu ciężarowego. Samochód ten wjechał do Polski przez drogowe przejście graniczne w Kukurykach i odgrodzoną drogą celną jechał do dalszych odpraw celnych.

W tej sprawie, przedstawiono już zarzuty popełnienia przestępstwa karno – skarbowego, dwóm obywatelom RP. W toku obecnie prowadzonych dalszych czynności funkcjonariusze SG, ustalają kolejne osoby zaangażowane we wspomniany proceder przemytu papierosów.

Tylko w tym roku funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej, nie dopuścili do wprowadzenia na rynek papierosów pochodzących z przemytu o wartości ponad 8 mln zł.

 

źródło i fot. NOSG