6 grudnia 2023

Za nami pierwszy mecz FIFA U-20 w Piłce Nożnej

Wczoraj w Lublinie rozegrano pierwszy mecz Mistrzostw Świata FIFA U-20 Polska 2019 w Piłce Nożnej. Na stadionie Arena Lublin odbyło się spotkanie drużyn Tahiti i Senegalu.

Reklamy

 

Mecz oglądało kilka tysięcy kibiców. Nad bezpieczeństwem sympatyków sportu czuwali lubelscy policjanci.

Do tej imprezy lubelscy policjanci przygotowywali się od kilku miesięcy. Zabezpieczenie mundialu rozpoczęło się już w zeszłym tygodniu, kiedy na Lubelszczyznę przyjechały pierwsze drużyny.

Reklamy

– Do tych działań zaangażowani zostali policjanci ze wszystkich pionów. Niezmiernie ważnym aspektem jest dbałość o bezpieczeństwo osób i mienia, ale także bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Dbamy zatem o właściwą, sprawną i płynną organizację ruchu zwłaszcza w okolicach stadionu i tak też było wczoraj – mówi rzecznik prasowy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Lublinie, nadkomisarz Renata Laszczka-Rusek. – W dniach, w których nie będą rozgrywane mecze główne nasze działania skierowane będą na miejsca, cieszące się największym zainteresowaniem turystów, będzie to lubelska starówka i ścisłe centrum miasta. Wszystko oczywiście po to, by wszyscy czuli się w Lublinie bezpiecznie. – dodaje.

 

źródło i fot. KMP Lublin / R.L.R.