Zaatakował nożem i okradł. Groził śmiercią chcąc zmusić do zmiany zeznań

Policjanci z komisariatu IV Policji w Lublinie zatrzymali 22-letniego mieszkańca tego miasta. Mężczyzna odpowie za dwa rozboje na tym samym pokrzywdzonym oraz groźby pozbawiania życia w celu zmuszenia do zmiany zeznań. Przy jednym z napadów zaatakował pokrzywdzonego nożem. Jego łupem padł laptop i telefon komórkowy.

Reklamy

Do tych przestępstw doszło na początku ubiegłego tygodnia. Jak wynikała z ustaleń operacyjnych z IV komisariatu 22-latek podszedł do idącego ulicą mieszkańca Lublina. Zażądał telefonu komórkowego. Gdy pokrzywdzony odmówił, uderzył go pięścią w twarz a następnie przemocą odebrał mu aparat.

Niedługo później 22-latek przyszedł do domu pokrzywdzonego. Gdy ten otworzył drzwi, siłą wszedł do środka. W lokalu zaczął go bić pięściami po twarzy, a następnie nożem zranił w przedramię. Z mieszkania dokonał kradzieży laptopa. Po tym zdarzeniu sprawca kilkukrotnie dzwonił do pokrzywdzonego zmuszając go do złożenia fałszywych zeznań na Policji. Groził mu i straszył zabójstwem.

22-letni mieszkaniec Lublina w ręce kryminalnych z IV komisariatu wpadł w weekend. Usłyszał zarzuty podwójnego rozboju, gdzie w jednym z przypadków posłużył się niebezpiecznym narzędziem. Ponadto odpowie za kierowanie gróźb pozbawienia życia w celu zaniechania złożenia zawiadomienia przez pokrzywdzonego o zaistniałych przestępstwach.

W sobotę na wniosek policji i prokuratury sąd zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu. 22-latek w przeszłości był już wielokrotnie karany za rozboje i włamania. Sprawa ma charakter rozwojowy i niewykluczone, że na swoim koncie ma jeszcze inne przestępstwa.

22-latkowi może grozić nawet do 15 lat więzienia.

 

źródło: KWP Lublin (KG)