Zabezpieczono ponad 30 kilogramów ziela marihuany

Za posiadanie znacznej ilości narkotyków, uprawę konopi oraz pomoc w ich uprawie odpowie czworo mieszkańców powiatu chełmskiego w wieku od 18 do 46 lat. Na terenie zamieszkiwanych przez nie posesji policjanci znaleźli i zabezpieczyli ponad 30 kilogramów ziela marihuany.

Reklamy

 

W czwartek rano chełmscy policjanci przeszukali teren kilku posesji w gminie Siedliszcze. W pomieszczeniach gospodarczych znaleźli i zabezpieczyli narkotyki. Jak się okazało było to ziele marihuany w ilości ponad 30 kilogramów. Konopie były już podzielone i przygotowane do suszenia.

W związku z tą sprawą zatrzymane zostały cztery osoby; dwaj mieszkańcy gminy Siedliszcze w wieku 18 i 20 lat, mieszkanka gminy Rejowiec Fabryczny w wieku 56 lat oraz 18- letni mężczyzna bez stałego miejsca zameldowania. Z ustaleń śledczych wynika, że mężczyźni byli już wcześniej notowani za przestępstwa przeciwko życiu i zdrowiu, mieniu oraz z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii.

Wczoraj wszyscy czworo zostali doprowadzeniu do sądu, gdzie orzeczono wobec nich środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy.

Teraz odpowiedzą oni za posiadanie znacznych ilości środków odurzających, uprawę konopi oraz pomocnictwo przy ich uprawie. Zgodnie z obowiązującymi przepisami za posiadanie znacznych ilości narkotyków grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

 

 

źródło i fot. KMP Chełm