Zajęcia feryjne dla dzieci i przedszkolaków online

Studenci pedagogiki Uczelni Państwowej w Zamościu wraz z nauczycielami z zamojskich przedszkoli, w ramach praktyk studenckich organizują cykl spotkań dla dzieci w wieku przedszkolnym i klas I-III.

Reklamy

Studenci III roku pedagogiki, specjalność: pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna wraz z wykładowcami i opiekunami praktyk: mgr Moniką Cieślak i mgr Katarzyną Szadkowską (Przedszkole Miejskie nr 10 w Zamościu), w ramach praktyk studenckich współorganizują cykl feryjnych spotkań online dla dzieci pt.  „Baw się z nami przedszkolakami”.

– Studenci podczas spotkań wraz z wybranymi nauczycielami z zamojskich przedszkoli i klas I-III, prezentują dzieciom różnorodne atrakcje np. zajęcia plastyczne, zajęcia techniczne, zajęcia z kodowania, zajęcia z sensoplastyki i inne. Celem tych działań jest współpraca ze środowiskiem lokalnym, popularyzacja kierunku, a przede wszystkim weryfikacja efektów uczenia się. Praktyki zawodowe stanowią integralną część procesu kształcenia. Udział studentów w spotkaniach jest okazją do poznania pracy i roli zawodowej nauczyciela przedszkola i edukacji wczesnoszkolnej, jest okazją do praktykowania tej funkcji w naturalnym środowisku oraz stanowi etap przygotowawczy do pracy zawodowej – mówi dr inż. Agata Waszek, dyrektor Instytutu Humanistyczno-Medycznego Uczelni Państwowej w Zamościu i kierownik Zakładu Pedagogiki UPZ.

Po polsku i angielsku

Na specjalnie przygotowanych filmikach studenci pedagogiki uczą dzieci, jak można przyjemnie i pożytecznie spędzać czas oraz uczyć się poprzez zabawę. Studenci pokazują, jak w ciekawy sposób tworzyć atrakcyjne dla dzieci zabawki i przedmioty. Uczą też jak w różny sposób można wykonywać prace plastyczne. Przy wykorzystaniu różnego rodzaju gier uczą dzieci pór roku, miesięcy, nazw zwierząt, zarówno w języku polskim, jak również w języku angielskim. Studenci wprowadzają również dzieci w świat barw i kolorów. Za pomocą Internetu przyszli pedagodzy prowadzą również teatrzyk kukiełkowy dla najmłodszych. W jednym z ostatnio opublikowanych filmików studentki pokazują dzieciom np. doświadczenie, jak zrobić płatki mydlane oraz uczą maluchy higieny. Można również zobaczyć, jak wyglądają lekcje rysowania przy muzyce.

Filmy na bieżąco udostępniane są na stronie www.upz.edu.pl i profilu Uczelni w serwisie YouTube oraz na stronach internetowych szkół i przedszkoli.

(info i fot. UPZ)


Hrubieszów: Powiat hrubieszowski przeznaczy 1 mln na budowę basenu

Hrubieszów: Powiat hrubieszowski przeznaczy 1 mln na budowę basenu


Kanał LUBIEHRUBIE poleca: